
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 1.4 mm |
| Length | 4.9022 mm |
| Width | 4.9 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1.4 mm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 185 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 3.3 A |
| DC Resistance (DCR) | 25 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 470 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 5.8 A |
| Saturation Current | 5.8 A |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Saturation Current | 5.8 A |
| Max Temperature Rise Current | 3.3 A |
| Temperature Rise Current | 3.47 A |
| Max Length | 5.1 mm |
| Max Width | 5.1 mm |
| Min Length | 4.7 mm |
| Min Width | 4.7 mm |
Stock: 574
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28954
Ext.Price$0.28954
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28954 | $0.28954 |
| 10 | $0.23050 | $2.30500 |
| 50 | $0.20100 | $10.05000 |
| 100 | $0.17528 | $17.52800 |
| 500 | $0.16102 | $80.51000 |
| 1000 | $0.15248 | $152.48000 |
